İletişim

Merhaba,

İletişim için aşağıdaki mail adresini kullanabilirsiniz. Soru sormadan önce lütfen: http://bit.ly/duzgunsoru

ahmet-alpat-mail-adresi-iletisim

 

23 Responses

 1. Ekrem 2014/10/12, 23:49

  Merhaba hocam uzun zamanır blog’unuzu takip ediyorum gerçekten çok yararlı bilgiler veriyorsunuz. bir konuda çok yardımınıza ihtiyacım var , hocam okul etiketi gerçekten artık canımı sıkacak psikolojimi altüst edecek bi duruma geldi okulum türkiyenin en kötü üniversitesi diyebilirim. bu durumu pozitife çevirmek için çok çalışıyorum kendimi geliştirmek adına 2.yabancı dil öğrenmeye çalışıyorum kendime ek kaynaklar alıp onlardan kendi kendime ders anlatıyorum okul ilgisiz olduğu için . ama bazen okulu bırakma düşüncesi aklıma geliyor sizce ne yapmalıyım lütfen soruma yardımcı olmaya çalışın. teşekkürler

  Cevapla
  • anıl 2015/04/09, 22:31

   bende merak ediyorum kişinin niteliği mi daha önemli yoksa bitirdiği üniversitenin adı mı?

   Cevapla
 2. Halil 2014/10/23, 17:35

  Merhabalar Ahmet Bey, bir projemiz var ve önemli kısmı gömülü sistemler ile alakalı (sanırım). Proje için bir cihaz geliştirilmesi gerekiyor. Bir fikir üzerine kurulu bir proje ve başarılı olabilirsek startup olarak şansımızı denemeyi düşünüyoruz. Ancak düşündüğümüz tarzda bir cihaz geliştirilebilir mi ve demo için üzerinde çok düşünülmemiş halde kimlere yaptırabiliriz, size danışmak istiyoruz. Lütfen yanlış anlamayın, fikir bir ekipten ortaya çıktı ve bazı arkadaşlar ürün ortaya çıkana kadar fazla paylaşılmaması taraftarı. Cihazın geliştirilebilirliğini görüşme ve geliştirme sürecinde fikri saklı tutma şartıyla sizinle çalışmamız mümkün mü diye sorabilir miyim?
  Üslubumda veya yazdıklarımda bir yanlışım olduysa affedin,
  Cevap için şimdiden teşekkürler
  Kolay gelsin

  Cevapla
 3. Kursat Sahin 2014/10/26, 23:24

  Merhaba,

  Öncelikle kısaca kendimi tanıtmak isterim bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim. Sadece ortalama seviyede belki iyi denebilecek seviyede programlama becerileri olan buna karşın işin içine biraz hardware girdiği zaman sudan çıkmış balığa dönen birisiyim.
  Bir proje kapsamında “Tenis Simülatörü” yapmam gerekiyor. Simülatörün hardware kısmı tenis raketi olacak. Bu raketin kablosuz kullanıma uygun(Bluetooth modülü), titreşim motoru olan ve 3D uzaydaki yerini ve hareket hızını(Gyro&accelerometer) ölçebileceğim bir donanıma sahip olması gerekiyor. Tabi birde tüm bunları kablosuz iletimde kullanacağım için bir batarya yada pil ve bununla birlikte boost converter gerekecek. Tüm bu sistemin için hangi arduinoyu seçmem gerekir?ve benim muhtemelen yazmayı unuttuğum ek componentler neler olabilir?

  Vakit ayırıp cevap verebilirseniz gerçekten çok memnun olacağım, şimdiden teşekkür ederim.

  Cevapla
 4. sergen 2015/10/16, 01:45

  Ahmet hocam ben bu sene elektrik ve elektronik mühendisliğini kazandım. Kazanmadan önce de hazırlanmış yani tasarlanmış pic projelerini bazı indternet sitelerinden bulup yapıyordum. Bu sene daha hazırlık okuyorum ve okulda bize teknik ingilizce öğretmiyorlar bu yüzden 1. sınıfta ve önümüzdeki senelerde okuyacağımız ya da okumamız gereken ingilizce kaynaklar tavsiye ederseniz benim için çok iyi olacak. ( Yani seneye hazırlık için) Şimdiden teşekkür eder blog unuzun devamını dilerim.

  Cevapla
 5. Abdulkadir 2016/01/01, 21:12

  Merhaba Ahmet Bey

  Sizi mühendis ve insani özellikleriniz olarak çok beğeniyor ve seviyorum. Sizden uygun olduğunuz bir zaman yaşam ve düşünme şeklinizi bir bakıma kısa bir otobiyografinizi paylaşırsanız çok memnun olurum. Saygılarımla

  Cevapla
 6. Berk 2016/01/03, 12:24

  Merhabalar,
  Ben 10. sınıftayım şuanda ve ingilizcem arkadaşlarımın seviyesinin üstünde.Grammer bilgim var ve hani gerektiği zaman karşımda bir yabancı olunca kasılmadan konuşabiliyorum.Ama akıcılık eksikliği oluyor bazenleri.Bir de ingiliz aksanı öğrenmek istiyorum. Bunun için internette araştırmalar da yaptım çoğunluk bunu en iyi İngiltere’ye giderek öğrenilebileceğini söylüyor ancak maalesef öyle bir imkanım yok. Kalan kısım ise dizi-film izleyerek olabileceğini söylüyor.Bugün bir sitede karşılaştım ingiliz aksanı olan bir arkadaş ile çook daha kısa sürede daha rahat öğrenilebileceğini söylüyordu. Yani sonuç olarak nasıl daha akıcı konuşabilirim ve aksanı nasıl geliştirebilirim. Bir de internet üzerinden veya herhangi bir yolla yabancı arkadaş edinebileceğim ve ingilizcemi veya aksanımı geliştirebileceğim önerebileceğiniz bişey var mı ? Teşekkürler.

  Cevapla
 7. Mustafa ÖZVER 2016/02/15, 01:57

  Merhabalar Ahmet Bey,
  Öncelikle bloğunuzu heyecan ve merak ile takip ettiğimi belirtmek ve yazılarınız sayesinde mühendisliğin ne olduğunu ve ne olmadığını tam manası ile anladığımı belirterek teşekkür etmek istiyorum. Ben Mustafa ÖZVER, Erciyes Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim. Blogunuz ile hazırlık sınıfının sonlarına doğru tanıştım ve sayenizde daha aktif bir mühendislik öğrenciliği yaptığımı düşünüyorum. Kendim de bir blog açtım ve birkaç yazımı sizin bloğunuzdan esinlendim. Sizden bir isteğim var eğer kabul ederseniz : kendi bloğunuzda bizim işletim sistemimizden bahsetmeniz. İşletim sistemimize hakkında bilgiye http://elektranika.com/2015/12/ataid-isletim-sistemimiz/ adresinden ulaşabilirsiniz. Eğer bahsederseniz bizi çok mutlu edersiniz. Yapmazsanız da canınız sağ olsun.
  Şimdiden çok teşekkür eder, işinizde kolaylıklar dilerim.
  Hayırlı günler

  Mustafa ÖZVER

  Cevapla
 8. Kenan 2016/02/26, 11:34

  Öncelikle Merhaba
  Ben Sakarya Üniversitesinde EEM de 3. sınıf öğrecisiyim ve 4. sınıfda ders seçimlerimiz başlayacak aynı zamanda ben bitirme projeme yaz dönemimde başlamak istiyorum bu yüzden alan seçimimi şimdiden kararlaştırmam gerekiyor. Bu yüzden size sektördeki alanlar hakkında bilgi almak istiyorum. Üniversite hayatım boyunca elektrik derslerinin pek sevemedim. Elektronik ve kondrol alanındaki dersler ( sayısal işaret işleme, otomatik kontrol, Mikroişlemciler gibi ). Şuan kontrole yönelmeye düşünüyorum ama güç elektroniği oldukça kafamı karıştırıyor. Kontrolle alakası var hatta bir çok dersle alakası var bu yüzdende çok zor bir alan. Sektörde güç elektroniğinin geleceğinin merak ediyorum. Vede kontrol teorisiyle mi bu alanı iyi bilmek gerekiyor. Eğer böyleyse bu oldukça zor.
  Hocam yani kısaca bu alanlar hakkındaki görüşlerinizi almak istiyorum.
  İyi çalışmalar.

  Cevapla
 9. orhan 2016/03/14, 15:36

  iyi günler hocam RGB sensörün ürettigi frekanslar bi haberleşme protkolü verisi halidemi üretiliyo yoksa üretilen dalgaların sayısınımı saymalıyız ?

  Cevapla
 10. Yusuf A. 2016/03/22, 00:40

  Selamun Aleyküm hocam,

  Dgs sinavina hazirlaniyorum ancak kafama takilan bir soru var. Ben myo elektrik teknikeri mezunuyum. Dgsyi kazanirsam elektrik elektronik muhendisligini mi yoksa elektrik muhendisligini mi okuyabiliyorum. Sebebi ise elektrik elektronik teknikerliginin de olmasi

  Cevapla
 11. Cemrecan 2016/04/04, 13:47

  Merhaba,Ahmet Hocam ben elektronik mühendisliği son sınıf öğrencisiyim.Bitirme projemiz “Kas aktivitelerini ölçen giyilebilir sensör”,kas aktivitelerini ölçmek için emg sensör kullanıyoruz ve ayrıca giyelebilir olduğu için de lilypad arduino fakat lilypad ile emg sensörü nasıl entegre edeceğiz,doğru yol hangisi bilmiyoruz.Bu konuda bize yardımcı olabilrseniz çok memnun oluruz.

  Cevapla
 12. baris 2016/05/01, 23:19

  Merhaba hocam;
  ben bu sene sınava hazırlanıyorum. Elektrik veya ee mühendisliği düşünüyorum. Adanada yaşıyorum ve maddi konullar sıkıntılı yani şehirdışı işi zor gibi.
  Çukurova Üni. de eğitim %100 ingilizce bu önemli bir avantaj mıdır?
  Çukurova Üni.si bu açıdan tercih edilesi mi?
  Kocaeli elektrik veya çukurova ee arasında kalsaydınız tercihiniz hangisi olurdu (her türlü cevaba hazırım)

  Cevapla
 13. Erdem 2016/11/13, 00:21

  Merhabalar Hocam.
  Havacılık Elektrik Elektroniği bölümünde eğitim görmekteyim. Bölümüm ve mesleğimde programlama kullanmama gerek yok. Ancak ben bu devirde programlama öğrenmenin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Programlamayı kendim öğreneceğim için nereden başlamam gerektiğini bilmiyorum ve hangi kaynakları kullanacağımı ve de hangi programlama dillerini öğreneceğimi bilmiyorum. Bu konuda bana yardım edebilir misiniz ?

  Cevapla
 14. Bilge GÜNEŞ 2017/05/09, 14:37

  Merhaba Ahmet Bey,

  EAE Elektrik İnsan Kaynakları Sorumlusu olarak aktif bir şekilde Arapça bilen Elektrik Mühendisi arayışım var. Arama yaparken yazınızı okumuş oldum. Böyle bir CV tarafınıza ulaşırsa benimle paylaşmanızı rica ederim. bgunes@eae.com.tr

  Saygılarımla,
  Bilge Güneş

  Cevapla
 15. hüseyin uyar 2017/06/12, 12:29

  hocam mrblar ardıino merak saldım öğrenmek istiyorum arduino kaç tane komut veya kod var ? yardımcı olursanız sevinirim başarılar

  Cevapla
 16. can kocakoç 2017/11/05, 17:16

  merhabalar otomasyon bölümü ikinci sınıf ögrencısıyım ardunıo ile 3 katlı asansör kontrolu yapıcagım bu projede hem katlardan hemde kabınden katlara çagırma olacak elımde kodlarım var ama sadece katlardan çagırmak için kabınden çağırma için kodlarıma ekleme yapmalıyım ama programlamada bır bılgım yok bu konuda bana yardımcı olabılırsenız çok sevınırım teşekkür ederim.
  motorum 28 byj 48 reduktörlü step motor 3 adet push button 3adet ldr ve bır tane 7segment dısplay kullanmaktayım .

  Cevapla
 17. Mert 2018/08/08, 23:56

  Merhaba 2 3 gün sonra tercih yapıcam sıralamam sayısal 65 bin elektrik izmir katip celebi elektronik muhendisligi düşünüyorum. Telekomünikasyon alanında görev yapmak istiyorum bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

  Cevapla
 18. Bir Dost 2018/10/08, 13:16

  Merhaba Ahmet bey,

  kupido3d.com domain adını düşürmüşsünüz sanırım.

  Saygılarımla.

  Cevapla
 19. sinan 2019/10/17, 19:40

  merhaba arduino leonardo ile bi sorum olacaktı ben leonardo yu xbox 360 kolu olarak tanıtıyorum herşey güzel yalnız bana oyunlarda titreşim de lazım aynı xbox 360 kolunda olduğu gibi yardımcı olma ihtimaliniz var mı ? yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>