Mobilya alacaklara 18 tavsiye

Posted by & filed under Kişisel.

İnegöl mobilyacılarıBurada yazdığım üzere evi tuttuktan sonra sıra mobilyaya gelmişti. Uzun zamandır İnegöl’deki mobilyacıların kaliteli ve ucuz ürünleri olduğunu duyuyorduk. Gidip bakalım dedik. Oturma odası, salon grubu(oturma grubu), yatak odası, yemek odası, sehpaların hepsini aldık.

Tavsiyeler:

 

 1. Mobilyayı İnegöl’den alın. Hem ucuz hem kaliteli. Masko’ya, Modoko’ya, Mudo’ya ve diğer bilindik tüm mobilya markalarına baktık. Tecrubeyle sabit.
 2. İnegöl’e Cumartesi erkenden gidin. Akşama kadar bakın. Fiyat, model ve kalitelerini karşılaştırın. Mobilya kalitesinden anlamıyorum diyorsanız emin olun akşama kadar ahşap ürünleri eksperi haline gelirsiniz. (Abartmaya gerek yok tabi, kaliteliyi kalitesizden ayırır hale gelirsiniz.)
 3. Çok yorulacaksınız. Sadece vitrinini beğendiğiniz mağazalara girmeye başlayacaksınız. Yapmayın. Hiç olmazsa vitrinin arka taraflarına da bakmaya çalışın.
 4. Pazar günü tekrar gidin. Cumartesiden beğendiğiniz ürünleri tekrar görün. (Biz bunu yapmadık, Pazar günü hepsini aldık)
 5. Tüm mobilyalarınızı aynı mağazadan almaya çalışın. Ödeme şekliniz ne olursa olsun hepsini aynı yerden aldığınızda fiyat en az %20 iniyor.
 6. Peşin almaya çalışın. Hepsini nakit veremiyorsanız, verebileceğiniz nakit miktarını maksimize edin. Nakit, %15-20 indirim demek.
 7. Renginden, modelinden, bir kaç ufak detayından dolayı bir eşyadan vazgeçmeyin. Oradaki mağazalar fabrika satış mağazaları, yani kendileri üretiyorlar. İstediğiniz değişiklikleri yaptırabiliyorsunuz.
 8. Satıcıların leke tutmaz, kırılmaz, çürümez, yamulmaz dediğine bakmayın. Bir sonraki girdiğiniz mağaza bir öncekini yalanlayacaktır. Samimi olanı zaten anlarsınız.
 9. Almaya karar verdiğiniz mobilya seçeneklerini 2-3’e indirin. Gidin hepsiyle pazarlık yapın. Hangisinin ödemesi kolayınıza gidiyorsa onunla daha sağlam pazarlık yapın.
 10. Daha fazla pazarlık yapın.
 11. Pazarlık yapmaya devam edin.
 12. Bunu çıkarsak fiyat ne olur, peşinatı şu kadar artırsak ne kadar olur, bu parçayı şununla değiştirsek fiyat nasıl değişir sorularını sorun. Küçük rakamı yakaladığınızda onun üzerinden konuşmaya devam edin.
 13. Siparişini verdiğiniz mobilyanın üzerinde değişiklik istemişseniz ve bu değişiklik karmaşık bir şeyse değişikliği 2 kere tarif edin, yazdırın, doğru anlaşılmış mı diye tekrar edin.
 14. Satıcıyı artık indirim yapamayacak limite getirmişseniz tebrikler. Daha yeni başlıyorsunuz.
 15. Ödenin geri kalanını ne şekilde yapmanızı istediğini sorun. Senet yapmaya yanaşmayacaklardır, zira senet biraz güven işi. Kredi kartlarınızın limitleri aklınızda olsun.
 16. Kalan meblağı kredi kartına kaç taksit yaparsa biraz daha indirim alabileceğinizi sorun. (Burada arsızlık diz boyuna geçmiş durumda)
 17. Geri kalan ödemede de anlaşmışsanız sehpa, boy aynası, askı vs. gibi küçük eşyalara bakın. Beğendiklerinizi hediye olarak isteyin. (Arsızlığın dibini gördünüz, tebrikler.)
 18. İçinize sinmeyen hiç bir şeyi almayın.

 

İnegöle İstanbul’dan şu şekilde gidebilirsiniz:

 • Pendik veya Yenikapı’dan Yalova feribotuna binin. Yalova’da iskelenin hemen yanından Yenişehir minibüsleri kalkıyor. Yenişehirden İnegöl’e minibüsler çok sık kalkıyor.
 • İstanbul’dan direk İnegöl otobüsüne de binebilirsiniz. 4 saat kadar sürüyor.

* indicates requiredTags: , , ,

9 Responses

 1. mesut 2012/03/26, 14:43

  İnegölde hangi mağazadan aldın mobilyayı. classi yi gezdin mi acaba? bende bu ara almayı düşünüyorum.

  Cevapla
 2. ebrucu 2012/04/25, 17:20

  Evet mükemmel bir yazı

  google da mobilya tavsiye yazınca 3.sırada çıkıyor.

  Bir elektrik mühendisinin orman endüstri mühendisi gibi yazı yazması takdire şayan.
  😀 bravo

  Cevapla
 3. Fatih Ordu 2013/01/08, 12:25

  Elinize sağlık güzel tespitleriniz olmuş…Şunu düzelteyim İnegöllü olarak…Yalova’dan Yenişehir’e gitmek biraz ters olur Yenişehir’den İnegöl’e Çok sık araba yok ve akşama kalırsanız hiç yok…Bursa’ya oradanda ya doğu garajına orada 15 dk da İnegöl arabaları yada terminalden Eskişehir veya Ankara istikametindeki arabalara binerseniz daha iyi olur.Birde internetten ön araştırma yapmanızı tavsiye ederim özellikle sitemizi http://www.mobilyacarsi.com sonrada mağazalarımızı ziyaret edebilirsiniz.Vaktiniz yoksada online olarak mobilyanızı alabilir evinize kadar gelebilir….İnegöl mobilyadan her açıdan memnun kalacağınıza emin olabilirsiniz.

  Cevapla
 4. yavuz 2014/08/20, 13:49

  güzel yazı teşekkürler, yalnız teslimat kısmını yazmamışsınız.. istanbul’a teslimatı hangi koşullarda yapıyorlar mesela

  Cevapla
 5. bilinmiyor 2016/04/17, 13:13

  Yazın düğünüm var, inegöl yada ankara düşünüyoruz bizde,ben bursada okuduğum için inegölü çok duymuştum. İnegölde kalite ve fiyat performansı olarak önerebileceğiniz markaları söyleyebilir misiniz?

  Cevapla

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>