kitapyurdu.com çıldırtıyor…

Posted by & filed under Kişisel.

“Ödeme seçeneğini seçip geri döndüğüm zaman listemden seçmiş olduğum her şey sıfırlanıyor. Tekrar baştan yapmam gerekiyor. 3. kez sipariş düzenleyişim olacak.

Sadece sipariş sisteminde değil, ürün seçeneklerinde de aynılarını yaşıyorum.

Mesela sepetimden 10 kitabı satın almak üzere seçiyorum. Satın alma listesindeyken sepetimde olmayan veya olan başka bir kitabı daha almak için sepetime dönüyorum. Bu arada satın almak üzere seçtiğim kitaplar pop upta açık duruyor. Sepetime yeni bir kitap ekliyorum yahut sepetimdekilerden birini da satın al tuşuyla satın alacağım kitaplar listesine eklemek istiyorum. Bir bakıyorum ki listemde sadece son eklediğim kitap var. Çok sinir edici bir durum. Bu durumdan sonra alış veriş yapmaya devam etmemin tek sebebi aynı listeyi başka bir sitede tekrar oluşturmak için uğraşmak istemeyişim.

Bu problem halledilmediği taktirde artık alış verişlerimi başka bir siteden yapmak zorunda kalacağım.

Umuyorum ki halledildiğine dair veya başka bir şekilde bu şikayetime cevaben geri dönüş yaparsınız. Daha önce sadece sitenin geliştirilmesi adına yaptığım önerilerde bırakın teşekkürü geri bildirim bile almadım.

Bu şikayetimi blogumda ve her türlü kitap forumunda yayınlayacağım. Ta ki sizden bir geri dönüş alana kadar. Nasıl bir sadık müşteriysem sizin işinizi daha iyi yapmanız için uğraşıyorum çünkü kitapyurduna sempati besliyorum. Teşekkürler, iyi çalışmalar. “

Bu mesajı kitapyurdu.com’ a gönderdikten sonra, hadi bakalım son kez deneyeyim dedim. Direk siparişi verecektim. Sepetimi göstere tıkladım. Toplam 36 kitap olması gereken sepetimde yalnızca 19 kitap görünüyordu. Neden? Çünkü diğer 17 kitabı seçip satın al tuşuna basmış, ödeme seçeneklerinden Pay Pal’ i seçmiş ve kitapyurdu.com’ u arayarak Pay Pal için taksit seçeneklerinin var olup olmadığını sormuştum. Yok dediler. Tamam dedim. Geri tuşuna bastım ve gelen sayfa bırakın ödeme seçeneklerini, sadece kitapyurdu kelimesinin yazdığı bir pop uptı.

 

En galiz küfürleri ediyorum şu an… Kurumsallıktan uzak, neyle uğraştığını bilmeyen insanlar yaparsa bir işi böyle olur. Programcıların başına “bilgisayardan anlar” birini vermişler gibi bir IT sistemleri var. Köylü müsünüz kardeşim?

3 Responses

 1. Anonymous 2009/02/09, 04:45

  “Köylü müsünüz kardeşim” mi?

  Çeliktepeyi ayaklandırır salarım üstüne.

  davşan!

  Cevapla
 2. Anonymous 2009/02/09, 08:49

  “Insanları backgroundlarıyla yargılayamazsın” herkes koyden gelmıstır” dıyerek senı kendıne getırmek ıstıyorum dun karnın actı unutma bunu evındekı dometes koyden gelıyo ey ınsan …
  hahaha

  Cevapla
  • ahmetalpat 2011/04/21, 04:29

   Köylü web programlamadan anlamaz anlamında yazmıştım bunu yıllar önce. Yine de tahrik edici ve yanlış olmuş.

   Çok özür diler, benim de babaannem başörtülü ama sizin gibi örtünmüyor diyerek bitiririm. (Bu da espri)

   Cevapla

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>