Python Öğrenmeye Başladım

Posted by & filed under Python.

C’den sonra öğrenilebilecek nesneye yönelik programlama dili ne var diye araştırırken Python’un işime geldiğini farkettim. Şimdilik çok fazla araştırmış değilim, hakkında düşünürken bir baktım mind mapi oluşmuş. Resmini paylaştığım şey işte bu mind map. Bu tabii ki ne olduğundan ziyade nasıl öğrenebileceğim üzerine rastgele aklıma gelen sorular.

Genelde bir şey öğrenirken yapılmış şeyleri bozarak, kurcalayarak, silip baştan yaparak, niye bu burada diye yerini değiştirip de sonucunu görerek öğrenirim. Yabancı dil olsun, devreler olsun, programlama dili olsun veya matematiksel bir formül olsun… Hakkında derinlemesine kitaplar, yazılar vs. okumak usandırdığı için balıklama dalıyorum. Kabataslak bir şeyler okuyup içine girdiğimde karşılaştığım problemlere çözüm ararken ne okuduğumu ve aradığımı bilerek okumak usandırmıyor. Böylece bloga yeni bir etiket daha kazandırmış oldum: Python.

Öğrenirken karşılaştığım problemleri, çözdüğüm şeyleri, program fikirlerini yazmayı düşünüyorum. Bunu da Python diye etiketliyorum.

2 Responses

  1. Gürkan Yarar 2012/09/11, 23:31

    gerçek anlamda çok sade bir dil.Öğrenmesi ve uygulaması gayet kolay.Tabi orta düzey c bilginiz var ise çok daha kolay geçmektesiniz.Şiddetle tavsiye edilir. 😀

    Cevapla

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>